„Bolje navike u svakodnevnoj ishrani i načinu života”

ana todorovic

Prva radionica u okviru projekta Bolje navike Udruženja RODITELJ održana je u Beogradu, na temu „Bolje navike u svakodnevnoj ishrani i načinu života”. Radionicu je održala Ana Todorović, specijalista strukovni nutricionista dijetetičar, koja već duže od 20 godina radi sa pacijentima na preventivi i uvođenju boljih navika u svakodnevni život.

„Zadatak da pomognu kreiranju boljih navika u društvu, prevashodno je na medicinskom osoblju, bez obzira na specijalnost. Svako bi trebalo da na svom polju deluje preventivno šireći dobre i proverene informacije, ali i podstičući i motivišući širu populaciju na preventivne lekarske preglede i usvajanje navika koje doprinose sveukupnom zdravlju“, poručila je Todorović.

Ana Todorović govorila je o važnosti umerenosti i individualnog pristupa svakom pacijentu, navodeći da je u svom dugogodišnjem radu imala priliku da savetuje i potpuno zdrave klijente, ali i one sa već uznapredovalim oboljenjima poput dijabetesa. „Dijabetes ne zovu bez razloga „tihi ubica”. Iza nas je mesec u kome smo obeležili Svetski dan dijabetesa, a slede nam praznici, koji predstavljaju posebnu vrstu izazova, jer je u našoj kulturi i vaspitanju da se opustimo i pravimo izbore koji nisu najbolji za naše zdravlje ”, kaže Todorović.

Gordana Plemić iz Udruženja RODITELJ rekla je da udruženje želi da bude pokretač stvaranja boljih navika u našem društvu, a za koje veruje da će dovesti do zdravije nacije i pojedinaca u njoj. „Današnja radionica o boljim izborima u svakodnevnoj ishrani i načinu života, predstavlja prvu u nizu radionica kojima želimo da podržimo stručnjake u njihovom radu sa pacijentima. Želimo da im pomognemo da kroz svoj rad, široj populaciji što više približe značaj kreiranja i održavanja boljih navika u svakodnevnom životu. U narednom periodu pripremamo brojne aktivnosti koje će lekarima i drugom medicinskom osoblju dati priliku da svojom stručnošću i autoritetom podrže stvaranje boljih navika u našem društvu”, rekla je Plemić.

Podelite:

Još tekstova

Da li zaštitne mere mogu sprečiti zavisnost od interneta kod dece i mladih?

Prema zvaničnim podacima, 10% mladih u Grčkoj se suočava sa zavisnošću od interneta, a stručnjaci veruju da je ovaj broj u našoj državi znatno veći. Baš zato, mnogi roditelji sa naših prostora sa oduševljenjem su prihatili odluku nadležnih organa u Grčkoj koja u ovoj državi uvodi novu strategiju za informisanje roditelja i dece u cilju zaštite mladih od zavisnosti od interneta.

Kratak vodič protiv stresa nakon praznika

Koliko god da se radujemo praznicima, porodičnim okupljanjima, razmeni darova i odmoru od uobičajenih radnih aktivnosti, neretko se dešava da se nakon prazničnog perioda osećamo iscrpljeno.

Kako uvođenje rutine može pomoći u stvaranju boljih navika?

Da li ste znali da uvođenje rutine može biti ključni alat u procesu lečenja bolesti zavisnosti? Razlog je baš to što rutina pomaže u u obnavljanju strukture i stabilnosti u životu osobe koja se oporavlja, a nakon članka koji je na ovu temu nedavno objavio Vašington Post, interesovanje za nju itekako je poraslo.

Pošaljite nam poruku